Świece odstraszające komary – czy ich skuteczność naprawdę jest taka, jak wszyscy opisują?

Komary jest to plaga, która towarzyszy nam każdego lata, a nawet już późną wiosną. Są one bardzo uciążliwe, a my dokładamy wszelkich starań, żeby się ich pozbyć. Co jeżeli powiemy Ci, że wyeliminowanie tych szkodników jest banalnie proste, ale trzeba dobrać do tego prawidłowe artykuły? Na rynku znajdziesz wiele olejów do świec, które skutecznie odstraszają komary. Naszym zadaniem jest przybliżenie Ci ich.

Najskuteczniej komary odstrasza olej Citronella, który jest wypełnieniem świecy „antykomarowej”. Olejek ten to rodzaj olejku eterycznego, wytwarzany dzięki trawie cytrynowej. Co za tym idzie, olej nie tylko odstraszy komary, ale także będzie przyjemnie pachnieć. Co ciekawe, Citronella ma również zastosowanie przeciwgrzybiczne i skutecznie uspokaja szczekające psy, co z pewnością również pozytywnie wpłynie na Twoje otoczenie.

Jak działa taka „antykomarowa świeca”? Podczas palenia, olejek wydziela się do powietrza, tworząc „barierę ochronną”, która swój zasięg ma w pobliżu świeczki (dlatego najlepiej ustawić ją, np. na środku stołu, kiedy robisz grilla lub, dla większej pewności, ustawić kilka świeczek). Świeca ta swojego zastosowania nie znajdzie tylko w odstraszaniu komarów. Podczas romantycznych wieczorów na tarasie, albo podczas grilla ze znajomymi, nada otoczeniu również klimatycznej i nastrojowej atmosfery. Świecę z olejkiem najlepiej umieścić w słoiczku lub za inną osłonką, aby płomień nie reagował z działaniami bodźców zewnętrznych, np. z wiatrem. Wtedy jego skuteczność będzie zwiększona.

Świecie „antykomarowe” występują w różnych wielkościach, z różnej długości knotami. Wprowadzone do sprzedaży są świeczki w małych słoiczkach, ale również w większych słoikach, które są przystosowane do użytku zewnętrznego. Jeżeli decydujesz się na kupno świec w małych słoikach pamiętaj, aby zaopatrzyć się w ich większą ilość, ponieważ najlepszym efektem podczas ich używania będzie ustawienie ich równomiernie, tak, aby chroniły kilka miejsc na raz. Na rynku pojawiły się również woski zapachowe z olejkiem Citronella. Są one bezpieczne do używania wewnątrz budynku, możesz je na przykład wykorzystać w kominku. Zapewnią Ci niesamowity zapach wewnątrz domu, jak również odstraszą komary. Od teraz będziesz mógł otwierać okna w lecie bez problemu i bez strachu!

Przeżyj lato bez komarów już teraz, dzięki niesamowitemu rozwiązaniu, jakim są świecie zapachowe z olejkiem Citronella! Zapomnij o ukłuciach, czy swędzących miejscach, a także o nieprzyjemnym bzyczeniu. Pozbądź się szkodników na zawsze!