Efekty biegania bez diety

Początki odchudzania są najtrudniejsze. Powodują przerażenie i wątpliwości, gdyż dieta kojarzy się z rygorystycznymi zasadami, szeregiem zakazów oraz nakazów, ograniczanie i liczenie spożywanych kalorii, a także zmniejszenie objętości posiłków. Czy jest to jedyna droga do uzyskania wymarzonej sylwetki?
Czy można uzyskać satysfakcjonujące efekty biegając, a do tego bez diety?

Odchudzanie bez diety

Walcząc o idealną wagę warto pamiętać, że brak diety nie oznacza, że codziennie możemy zajadać się fast foodami czy co parę godzin podjadać batoniki, czekoladki popijając napojami słodkimi. Warto wyrobić w sobie zdrowe nawyki, które nie będą oznaczać diety, a zdrowe żywienie, które zostanie z nami na stałe. Do posiłków należy wprowadzić więcej warzyw oraz owoców, ograniczyć słodkie oraz gazowane napoje albo wymienić je na te z ograniczoną ilością – są one zdecydowanie mniej kaloryczne. Nie rezygnujmy całkowicie z przyjemności. Lubisz czekoladę i batoniki? Zamień je na kilka kostek gorzkiej czekolady w ciągu dnia. Masz ochotę na pizzę? Ustal, że raz w tygodniu pozwolisz sobie na niezdrowy posiłek. Masz imprezę na której będzie dużo pysznego jedzenia? Nie siedź przy szklance wody, nałóż sobie to na  co masz ochotę w odpowiednio mniejszej objętości. Za wprowadzenie takich reguł odżywiania organizm szybko się odwdzięczy, gdyż będziesz czuć się lekko po posiłkach, będziesz pełen energii, a także Twoja cera nabierze promiennego wyglądu.

Trening biegowy sposobem na walkę z kilogramami

Kluczem do sukcesywnego chudnięcia dzięki bieganiu to regularność. Podczas intensywnego treningu biegowego, możesz spalić nawet 900 kcal przez godzinę. Istotne są systematyczne treningi. Najprościej – ustal sobie, że będziesz biegał co drugi dzień i wybierz, które to będą dni tygodnia. Załóżmy, że zaczynasz we wtorek. Dni treningowe to wtorek, czwartek, sobota. Niezależnie od tego czy masz ochotę czy nie – wychodzisz biegać. Najtrudniej na początku wyrobić sobie ten nawyk. Gdy zaczynasz na pewno będziesz walczyć ze sobą – jeśli odpuszczę jeden trening to nic się nie stanie – grunt to wygrać ze sobą i nie ulec słabościom. Na początek warto skorzystać z gotowych planów treningowych, które ułatwią przygodę z bieganiem. Zwróć uwagę, aby trening był spokojny, ale długi. Dopiero, gdy nabierzesz wprawy w bieganiu, czyli w trakcie jednego treningu będziesz w stanie biegać przez 60 minut bez przerw, sięgnij po interwały. Podkręcają one spalanie tkanki tłuszczowej przez organizm. Jest to intensywny trening, ale bardzo efektowny. Podkręca metabolizm, który utrzymuje się przez kilkanaście godzin po skończonym treningu i w tym czasie wciąż są spalane kalorie. Możesz być pewny –  trzy treningi biegowe w tygodniu pozwolą Ci schudnąć, a później utrzymywać wagę w normie bez stosowania rygorystycznej diety.

Więcej o diecie dla biegaczy: https://jem24h.pl/